Reprezentace

Kanada ve finále se Slovenskem, Češi o páté místo s Indií

PITTSBURGH (USA) - Po čtvrtfinálovém vyřazení od Portugalska porazili čeští hokejbalisté na mistrovství světa Velkou Británii 5:2 a budou hrát o konečné páté místo. Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta se představí na turnaji naposledy dnes od 16:30 SELČ proti Indii.

O titul se utkají obhájci z Kanady se Slovenskem. Začátek zápasu s Brity českému týmu vyšel, ale pak přišel útlum. V 5. minutě se k odraženému míčku dostal Procházka a zavěsil. Česká převaha se však záhy vytratila a soupeři za devět minut nejen vyrovnali, ale dokonce šli do vedení.

Bouřka na lavičce a několik změn v sestavě po první přestávce pomohly zlepšit herní projev. Český celek si vypracoval řadu šancí, ale zakončení bylo žalostné. Vysvobození přišlo po Lendlově brance. V poslední části se během minuty trefili Hubač s Novákem a skóre zápasu uzavřel Martin Kadaně.

Semifinálové boje dopadly podle předpokladů. Kanada si poradila s Portugalskem 2:0, když dvoubrankový náskok držela od poloviny první třetiny. Ve druhém semifinále Slovensko zdolalo Itálii 4:1, když o druhém postupujícím do finále se rozhodlo již na začátku úvodní části. Dva hloupé italské fauly a proměněné přesilovky dostaly Slováky do vedení, které již nepustili.

Česká republika - Velká Británie 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Branky: 5. Procházka (Zeman), 24. Lendl, 33. Hubač (Bednář, Štěpánek), 34. Novák (Kejř, Poláček L.), 41. Kadaně (Lendl) PP - 12. Brewda (Tizzard), 14. Brewda (Tizzard)

Vyloučení: 8:16, navíc Bednář OT, Simonsen 5+OK, Crossland OT a 5+OK, Tizzard OT, Fisher OT. Využití: 1:0.

Sestava: Brém - Kvaizar, Pejřimovský, Pavlík, Kadaně M., Chmel, Rejthar - Kejř, Novák, Bednář - Štěpánek, Hubač, Juráček - Zeman, Lendl, Procházka - Poláček L., Příhoda, Belšan.