Nábory

Na této stránce naleznete potřebné informace o tom jak s hokejbalem začít, kde je pro Vás nejbližší klub a co všechno začínající hokejbalisté potřebují.


Hokejbal je sport s oranžovým míčkem, který se v devadesátých letech hrál na každém asfaltovém plácku za domem. Hokejbal se hraje na venkovním hřišti s plastovým nebo asfaltovým povrchem. Nejmenší děti hrají turnajovým způsobem na zmenšeném hřišti, systémem 3+1. Starší kategorie a senioři pak hrají systémem 5+1. Za tu dobu urazil ve svém vývoji kus cesty a v současné době patří Česká republika k těm nejlúspěšnějším kolektivním sportům a může se pyšnit několika medailemi z mistrovství světa.


Spustili jsme náborový web hrajhokejbal.cz, kde naleznete informace pro zájemce z řad nových hráčů, trenérů či funkcionářů. i budoucí hráči si tak zde mohou přečíst základní informace o tom jak začít, kde najít nejbližší klub apod.

Kluby - na webu naleznete mapu, kde můžete vyhledat Váš nejbližší klub – kdy se můžete přijít podívat na tréninky nebo přímo kontakt na klubového trenéra.


Náborové projekty

Českomoravský svaz hokejbalu se snaží podporovat a dále rozvíjet hokejbalové kluby na všech úrovních. Projekt popadni hokejku hraj hokejbal má za sebou již několik úspěšných let a díky němu se do klubů přidalo plno mladých hokejbalistů. Snažíme se také hokejbal prezentovat ve školách, kde na základě školního setu mohou učitelé zařadit hokejbal přímo do výuky. O hokejbalu se tak ví v nejedné mateřské či základní škole. V případě, že připravujete pro Váš klub nábor, můžete získat hráčské vybavení či reklamní předměty pro Váš klub v rámci projektu náborový set.

Materiální projekty 

Akce a nábory se snažíme také materiálně podporovat. Klubu si mohou zažádat jak o drobné propagační předměty s hokejbalovou tématikou tak letáky s informacemi o svém klubu.

Možnost je také zapůjčit nejrůznější vybavení - hokejbalová střelnice, mobilní hřiště.

Manažeři rozvoje 

S nábory a propojením mezi školami a kluby pomáhají manažeři rozvoje, kterých je v součastné době sedm. Více o jejich práci se můžete dočíst ve článku.

Důležité kontaktní osoby:

  • Roman Hnátek - nabory@hokejbal.cz a 773 773 044 (koordinátor náborových projektů)
  • Martin Komárek - komarek@hokejbal.cz a 773 781 132 (předseda Komise mládeže)
  • Jonáš Grufík - grufik@cmshb.net a 737 362 910 (manažer rozvoje)