Hokejbalová hřiště

Budování nového hokejbalové hřiště nabízí v současnosti velkou variabilitu použitých materiálů, ať již se jedná o mantinelový systém, vlastní bezprostřední hráčské zázemí nebo povrchy hracích ploch. Samotná hrací plocha pro soutěžní utkání by měla mít velikost 52 metrů na délku a 26 metrů na šířku.


Mantinelový systém u nových hřišť se momentálně buduje pouze z plastových mantinelů, a to buď jako jednoplášťový nebo kvalitnější dvouplášťový, který je používán i v ledním hokeji. Jako ochrana nad mantinely se používají ochranné sítě, ve stále větší míře se však dostávají do popředí průhledné plexisklové pláty. To stejné platí i o střídačkách a trestných lavicích, které jsou budovány z kombinace plastových dílů, kovové nosné konstrukce a případně z plexisklových nebo polykarbonátových částí.

Hrací povrch jednotlivých venkovních hřišť je v současnosti velmi různorodý, přičemž jako klasické materiály pro tvorbu hrací plochy jsou využívány zejména asfaltové směsi, v menší míře pak leštěné betonové směsi, které jsou k nalezení spíše sporadicky a pro nové budování hřišť se již nepoužívají. Nejrozšířenějším výrobkem používaným na vlastní hrací plochu hokejbalového hřiště jsou v posledních letech plastové povrchy, které jsou díky svým vlastnostem mnohem šetrnější ke zdraví jak dospělých hráčů, tak zejména dětí. V poslední době se začaly objevovat nově i syntetické nátěry na bázi akrylových pryskyřic.

Orientační cena nového klasického hokejbalového hřiště o rozměrech 52x26 metru se základním hráčským zázemím (hráčskými a trestnými lavicemi, boxem pomocných rozhodčích a elektronickou časomírou) se v současnosti pohybuje dle typu použitých materiálů v rozmezí 3 – 4 mil. Kč. Velkou roli při ceně pak hraje i to, zda se jedná o rekonstrukci stávajícího hřiště či novostavbu, je-li hřiště určeno například pro více sportů a v neposlední řadě můžou svou roli hrát i místní podmínky, (základové poměry, průzkumy, doprava materiálu).

Více informací naleznete v dokumentu níže.

Dokumenty ke stažení: