Extraliga SD - Barážový úspěch Litic a Malenovic

Datum: 27. 05. 2007
Autor: Přemysl Falta
Sdílej přes:
Karviná - Letohrad;foto:Iva Janoušková V letohradské baráži o Extraligu staršího dorostu 2007 / 2008 uspěly týmy TJ Plzeň - Litice a TJ ACS Malenovice SV. V rozhodujících zápasech obě mužstva zdolala své lehce favorizované soupeře a vybojovala postup. Hráči Litic vyřadili Intevo Karviná ( 2:0 ) díky dvěma šťastným brankám do sítě jinak herně lepšího severomoravského soupeře. 11. tým Extraligy SK OEZ Testa Letohrad pak zůstal na štítě týmu z Malenovic ( 2:3 ). Další podrobnosti z baráže pro www.hokejbal.cz připravila Iva Janoušková. Letohrad - V uplynulém víkendu se na hokejbalovém hřišti uskutečnila baráž o extraligu staršího dorostu. Zúčastnily se jí družstva, která vyhrála národní HbL ve svém regionu – Intevo Karviná, Plzeň-Litice, Sokol Suchdol nad Lužnicí, ACS Malenovice SV, 1. HBC Svitavy a 11. tým tabulky extraligy – domácí SK OEZ Testa Letohrad.

Týmy byly dle hracího systému rozděleny do dvou skupin, kde se utkal každý s každým. Skupinu „A“ těsně o bod vyhrála Karviná, druhý byl Letohrad a třetí – bez bodu Plzeň - Litice. Ve skupině „B“ se na prvním místě umístily Malenovice se šesti body, se třemi body Suchdol nad Lužnicí a poslední – také bez bodu Svitavy.

V neděli překvapili Plzeňští, když lehce přehráli mužstvo Suchdolu nad Lužnicí a postoupili tak do přímého souboje o extraligu a to s týmem Karviné. Utkání oba týmy hráli velmi opatrně, i když střelecky lepší byla Karviná, což dokazuje poměr střel 43:23, plzeňský brankář ale svůj tým podržel a neinkasoval. V počátku třetí třetiny otevřel skóre utkání plzeňský Kučera a ten také přesně po minutě vstřelil i druhou branku utkání a poslal tak Plzeň-Litice do extraligy SD. Druhou finálovou dvojicí byly Malenovice a domácí Letohrad, který snadno porazil Svitavy 6:0. Vedení se v páté minutě ujali letohradští, a to zásluhou Jelínka. V jedenácté minutě ale Malenovice srovnaly a na to už Letohrad i přes velkou snahu reagovat nedokázal. Ve druhé třetině se více dařilo malenovickým, vstřelili dva rychlé góly po sobě a to prakticky rozhodlo o vítězi, přestože letohradští bojovali až do úplného konce.

Do extraligy tak postupují týmy TJ ACS MALENOVICE SV a TJ PLZEŇ-LITICE.