ČMSHb

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Seminář HCM míří do Hradce Králové

S blížícím se startem nového soutěžního ročníků se také blíží termín semináře HCM. Seminář se uskuteční v termínu 3.9.2017 v prostředí hokejbalového hřiště v Hradci Králové. Téma semináře je tradičně tvořeno, jak praktickými ukázkami z tréninku mládeže, tak ukázkami z činnosti jednotlivých center.

Nové položky k zapůjčení s mobilním hřištěm

Ceremoniál SP2006

Rostoucí zájem o mobilní hřiště, střelnici a nafukovací atrakci neklesá. Počet akcí, na kterých se hokejbalové položky představí, každoročně roste. Novinkou pro organizátory náborových akcí je možnost zapůjčení nafukovací brány a také maskota Bendyho. Proces zapůjčení obou novinek je velmi jednoduchý. 

Zveřejněn projekt "První školní den? První trénink hokejbalu!"

Radost Českých reprezentantek po utkání o 3.místo

Projekt s několikaletou tradicí nesoucí název "První školní den? První trénink hokejbalu!" bude v roce 2017 obohacen o školní předměty s tématikou MS v hokejbale a je tak návazností na populární domácí šampionát. Kluby mohou získat k letákům navíc rozvrhy a sešity, obě položky jsou připraveny v chlapecké a dívčí verzi.

V rámci MS se uskuteční setkání HCM

V dějišti MS v hokejbale se uskuteční krom řady doprovodných akcí, také tradiční setkání zástupců a trenérů HCM. Seminář zaměřený na trenérskou činnost je rozdělen do dvou bloků. V prvním bloku se trenéři sejdou na hokejbalovém hřišti v Pardubicích Polabinách, kde se uskuteční praktické ukázky tréninkových jednotek. Druhý blok se již uskuteční přímo v Tipsport aréně, kde účastníky akce čeká teoretická část programu.

Informace o projektu hokejbalových kroužků pro školní rok 2017/2018

ČMSHb prostřednictvím Komise mládeže vyhlašuje druhý ročník projektu nesoucí název Hokejbalové kroužky. Podoba projektu byla rozsáhle diskutována na několika setkáních HCM. Hlavním cílem projektu je najít formu vyústění dlouhodobé spolupráce hokejblaových klubů se základními školami pravě v podobě vzniku kroužků a vytvořit tak podhoubí pro systematický nábor mládeže. V probíhajícím školním roce se do projektu zapojilo 6 středisek.

Vyhlášen třetí ročník projektu "1+1"

Obdobně jako v roce 2015 a 2016 dochází k vyhlášení programu podpory s názvem "1+1", který se zaměřuje na vybavení aktivních středisek mládeže nebo organizátorů regionálních přeborů mládeže dělícími mantinely. Shodný projekt byl realizován již v předcházejících dvou letech, kdy se do projektu zapojilo celkem 23 středisek.

Mládežnický set

Česká reprezentace U16 na ME 2007

Komise mládeže ČMSHb uvolňuje informace o novém programu podpory mládežnických hokejbalových klubů s názvem "Mládežnický set". Ambicí projektu je podpořit mládežnické celky při pořízení cenově velmi nákladné položky brankařské výstroje případně dalšího hokejbalového vybavení a zjednodušit klubům kroky navazující na jejich úspěšné náborové projekty.

Informace k programům podpory náborových projektů

ČMSHb zveřejnil informace k novým programům podpory náborových projektů. Jde o dvě alternativy podpory náborových projektů. První se zaměřuje na náborové příměstské tábory, druhý pak na cílený nábor dívek vedoucí ke vzniků mládežnických dívčích celků.

Náborový set

Komise mládeže přináší organizátorům náborových projektů mládeže informace o druhém ročníku projektu podpory náborových akcí mládeže, který byl se zástupci klubů diskutován a rozebírán na setkáních HCM. Projekt je pojmenován "Náborový set". Co si pod těmito dvěma slovy představit? Co se obsahuje a jakou cestou je možné jej získat? Na všechny uvedené otázky odpoví článek a dokument k vyhlášení projektu.

Junior Challenge Cup 2017

Komise mládeže ČMSHb ve spolupráci s regionálními Komisemi mládeže vyhlašuje turnaj Junior Challenge Cup 2017. Turnaj je vyhlášen pro dvě věkové kategorie (žáci, dorost) a je tvořen regionálními koly a také finálovým turnajem, který se uskuteční v rámci doprovodného programu MS 2017 v Pardubicích. Turnaj má podtitul: "Vybojuj si svou účast na finálovém turnaji! Staň se součástí MS 2017".

Partneři českého hokejbalu