ČMSHb

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Sportovní dny školek

Již tříletou tradici má stále více populární náborový projekt zaměřený na mládež předškolního věku nesoucí název Sportovní dny školek. Projekt si rok od roku získává na oblibě a je realizován ve stále více mládežnických střediscích. Náborový projekt uvedeného charakteru je vhodné realizovat nejlépe v kombinaci s projektem První školní den? První trénink hokejbalu! a zacílit, tak opakovaně na shodné skupiny dětí mířících do prvních tříd základních škol.

Výhodou projektu je skutečnost, že mateřské školy oproti školám základním mají méně nabitý program a tedy nižší množství sportovních a dalších aktivit. Zájem o realizaci doprovodného sportovního programu je tedy násobně vyšší, než-li u škol základních.

Projekt je doporučeno realizovat v klimaticky příznivějších měsících a přizvat k účasti na sportovním dni chlapce i dívky. Nejvýhodnější čas pro organizaci projektu je doporučen mezi 9:00 a 11:30, tak aby plně korespondoval s možnostmi a navazujícím programem školek. Projekt má řadu alternativ a lze jej zorganizovat v několika podobách.

Organizátoři projektu jsou podpořeni dodáním letáků v grafické korektuře na míru žadatele, trofejemi a drobnými upomínkovými předměty a mohou také zažádat o zisk tzv. "náborového setu", tedy sady dětských hokejek, které mohou být dětem pro sportovní den zapůjčeny.

Alternativa realizace projektu:

  • Sportovní den a turnaj na hokejbalovém hřišti (na jedné straně probíhá "turnaj" školek bez následného vyhlašování pořadí, na druhé straně jsou pro nehrající děti připraveny dovednostní soutěže)
  • Sportovní den se zaměřením na dovednostní soutěže hokejbalového charakteru (střelba na branku, střelba na přesnost atd.)
  • Realizace sportovního programu přímo v areálu školky na jejím sportovním hřišti případně s využitím mobilního hokejbalového hřiště

Dokumenty k projektu Sportovní dny školek:

Přihláška a objednávkový formulář - Sportovní dny školek 2019

Leták - Sportovní dny školek 2019

Ukázky realizace projektu:

Fotogalerie 1 - Hradec Králové

Fotogalerie 2 - Hradec Králové

Důležité kontaktní osoby:

  • Jan Fedák - nabory@hokejbal.cz a 773 781 128 (koordinátor školních projektů)
  • Martin Komárek - komarek@hokejbal.cz a 773 781 132 (metodika náboru mládeže)

Uvažujete o pořádání obdobné náborové akce? Řešíte na jaké věkové skupiny mládeže se zaměřit? Jaké další náborové projekty vybrat? V jakých měsících se realizaci náborových projektů věnovat? Neváhejte nás oslovit rádi s Vámi probereme možnosti včetně formy podpory ze strany KM ČMSHb, více infromací získáte na km@hokejbal.cz

Ukázka - hokejbalové omalovánky

Ukázka - Leták sportovní dny školek (archiv)

O projektu se dočtete také v článku na cmshb.cz

Partneři českého hokejbalu