ČMSHb

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Družiny

Myšlenka tzv. "družinové hokejbalové superligy" se zrodila a byla prvně realizována před 9 lety na základní škole v Pardubicích Svítkově, kde se projekt rozvinul do současné podoby. Projekt sportovních dní družin nebo družinových superlig, jak bývá mnohdy označován, má v ČMSHb po stránce organizované podpory dvouletou tradici. Projekt cílí na mládež 1. - 4.tříd docházejících do školní družiny a snaží se využít prostoru ve školních družinách k realizaci hokejbalových aktivit pro mládež.

Ukázka - ZŠ Závodu Míru

Projekt je doporučeno realizovat v klimaticky příznivějších měsících a přizvat k účasti na projektu chlapce i dívky. Nejvýhodnější čas pro organizaci projektu je doporučen mezi 13:00 a 15:00, tak aby plně korespondoval s možnostmi a navazujícím programem škol. Projekt má řadu alternativ a lze jej zorganizovat v několika podobách.

Organizátoři projektu jsou podpořeni dodáním letáků v grafické korektuře na míru žadatele, trofejemi a drobnými upomínkovými předměty a mohou také zažádat o zisk tzv. "náborového setu", tedy sady dětských hokejek, které mohou být dětem pro superligu zapůjčeny. Projekt je doporučeno realizovat přímo v areálech škol.

Alternativa realizace projektu:

  • Série turnajů v jedné škole s pravidelnou frekvencí (např. 4 turnaje v květnu - každý čtvrtek)
  • Série turnajů ve více školách se společným "finálovým" dnem na hokejbalovém hřišti
  • Realizace turnaje a sportovního programu přímo v areálu škol s využitím mobilního hokejbalového hřiště

Dokumenty k projektu Sportovní dny družin:

Přihláška a objednávkový formulář - Sportovní dny družin 2019

Leták - Sportovní dny družin 2019 

Leták Sportovní dny školek 2017 - verze ukázka (lokalita Pardubice Svítkov)

Ukázky realizace projektu:

Článek - ZŠ Benešovo náměstí

Důležité kontaktní osoby:

  • Jan Fedák - nabory@hokejbal.cz a 773 781 128 (koordinátor školních projektů)
  • Martin Komárek - komarek@hokejbal.cz a 773 781 132 (metodika náboru mládeže)

Uvažujete o pořádání obdobné náborové akce? Řešíte na jaké věkové skupiny mládeže se zaměřit? Jaké další náborové projekty vybrat? V jakých měsících se realizaci náborových projektů věnovat? Neváhejte nás oslovit rádi s Vámi probereme možnosti včetně formy podpory ze strany KM ČMSHb, více infromací získáte na km@hokejbal.cz

Projekty sportovních dní družin nebo družinových superlig jsou jedním z kroků k nastavení dlouhodobé spolupráce se školami případně rozvoje spolupráce v oblastech vzniku hokejbalových kroužků. O myšlence kroužků hokejbalu se více dozvíte v samostatném sdělení.

Partneři českého hokejbalu