CTM a HCŽ

Camp talentované mládeže mění působiště! Rezervační systém bude spuštěn 7. února

05.02.2020 Filip Červinka
Tradiční letní tréninkový tábor v podobě campu talentované mládeže pokračuje v úspěšně „zajetých“ kolejích, komplikovaná situace si však vyžádala změnu místa konání. Campy se přesouvají z Litomyšle do stejně vlídného sportovního prostředí v České Třebové. Podrobnosti sděluje v článku Martin Komárek.

Camp bude zorganizován v prakticky nezměněné kvalitě


Letos v létě se opět po roce uskuteční již tradiční Camp talentované mládeže. Rodiče a samotní hráči už jsou celí netrpěliví s oznámením termínů a možnosti registrací na CTM. Zůstává místem konání tradičně Litomyšl?
Musím bohužel konstatovat, že po řadě let camp opouští úžasné prostředí Litomyšle. Hodně nás to s trenéry a kolegy z realizačního týmu akce mrzí. Na druhou stranu jsme přesvědčeni, že camp lze zorganizovat v prakticky nezměněné kvalitě na jiném místě.


Co Vás vedlo ke změně místa konání Campu talentované mládeže?
Důvodem pro změnu místa je přesun části kulturních slavností města Litomyšl na zimní stadion, při této akci dojde k odmontování části hrazení na ZS a další návazné změny a úpravy. Zimní stadion tedy nebude přes léto v Litomyšli dostupný. Novým místem konání je zimní stadion v České Třebové, který nabízí velmi dobré zázemí a lokaci všech sportovišť na jednom místě. Výhodou je zmenšení docházkové vzdálenosti, kdy stadion je zhruba 50 metrů od ubytování.


Má přesun akce do České Třebové nějaké komplikace?
Doslova v ohrožení byl úvodní camp kategorie U13, neboť v tomto termínu je místní jídelna zavřená z důvodu závodní dovolené. Zejména díky ochotě místních firem a zástupců zimního stadionu se nám podařilo zajistit stravu přímým dovozem v prostorách stadionu. Nebýt tohoto kroku, hrozilo zcela vážně zrušení poloviny tolik populárního campu.