Sportovní dny školek

Již tříletou tradici má stále více populární náborový projekt zaměřený na mládež předškolního věku nesoucí název Sportovní dny školekProjekt si rok od roku získává na oblibě a je realizován ve stále více mládežnických střediscích. Náborový projekt uvedeného charakteru je vhodné realizovat nejlépe v kombinaci s projektem První školní den? První trénink hokejbalu! a zacílit, tak opakovaně na shodné skupiny dětí mířících do prvních tříd základních škol.

Výhodou projektu je skutečnost, že mateřské školy oproti školám základním mají méně nabitý program a tedy nižší množství sportovních a dalších aktivit. Zájem o realizaci doprovodného sportovního programu je tedy násobně vyšší, než-li u škol základních.

Projekt je doporučeno realizovat v klimaticky příznivějších měsících a přizvat k účasti na sportovním dni chlapce i dívky. Nejvýhodnější čas pro organizaci projektu je doporučen mezi 9:00 a 11:30, tak aby plně korespondoval s možnostmi a navazujícím programem školek. Projekt má řadu alternativ a lze jej zorganizovat v několika podobách.

Organizátoři projektu jsou podpořeni dodáním letáků v grafické korektuře na míru žadatele, trofejemi a drobnými upomínkovými předměty a mohou také zažádat o zisk tzv. "náborového setu", tedy sady dětských hokejek, které mohou být dětem pro sportovní den zapůjčeny.

Alternativa realizace projektu:

  • Sportovní den a turnaj na hokejbalovém hřišti (na jedné straně probíhá "turnaj" školek bez následného vyhlašování pořadí, na druhé straně jsou pro nehrající děti připraveny dovednostní soutěže)
  • Sportovní den se zaměřením na dovednostní soutěže hokejbalového charakteru (střelba na branku, střelba na přesnost atd.)
  • Realizace sportovního programu přímo v areálu školky na jejím sportovním hřišti případně s využitím mobilního hokejbalového hřiště


Dokumenty k projektu Sportovní dny školek:

Přihláška a objednávkový formulář - Sportovní dny školek 2020
Leták - Sportovní dny školek 2019


Ukázky realizace projektu:

Fotogalerie 1 - Hradec Králové
Fotogalerie 2 - Hradec Králové


Důležité kontaktní osoby:

  • Martin Komárek - komarek@hokejbal.cz a 773 781 132 (metodika náboru mládeže)

Uvažujete o pořádání obdobné náborové akce? Řešíte na jaké věkové skupiny mládeže se zaměřit? Jaké další náborové projekty vybrat? V jakých měsících se realizaci náborových projektů věnovat? Neváhejte nás oslovit rádi s Vámi probereme možnosti včetně formy podpory ze strany KM ČMSHb, více infromací získáte na km@hokejbal.cz

Dokumenty ke stažení:

Partneři českého hokejbalu